Стюарди, співробітники авіакомпаній та вантажники аеропортів розповіли, як літати з комфортом.

1.

Якщо у тебе багато валіз, за візок для багажу можна не платити. Перевір, чи немає перед входом в аеропорт візки, яку забули повернути.

2.

Електричні прилади (бритви, зубні щітки…) у ручній поклажі краще перевозити без батарейок. Під час польоту вони можуть випадково завибрировать. Це викличе підозри. З-за цього можуть посадити рейс або відкрити валізу.

3.

Загубив багаж або цінні речі? Перевір не тільки бюро знахідок аеропорту, але також бюро тієї авіакомпанії, якій летиш. У кожної своя служба пошуку і зберігання втрачених речей.

4.

Люди часто втрачають корисні речі, наприклад, для зарядки телефонів і комп’ютерів. У бюро знахідок речі зберігаються 90 днів. Якщо забув вдома зарядку, попроси в бюро знахідок і тобі віддадуть незатребуваний зразок.

5.

Більшість митників не пускають в літак з пляшкою води. Але часто, під час великих черг, закривають на це очі. Висновок: не поспішай прощатися з пляшкою, яку прихопив з дому.

6.

У стюардес можна просити все, що завгодно, за винятком руки і серця (хоча). Можна перепробувати всі види напоїв і замовити другу порцію їжі, якщо залишився голодним.

7.

Подаруй стюардесі шоколадку. Це таємний знак, який часто використовують співробітники авіакомпаній, щоб дізнатися своїх, коли літають за особистим, а не робочих справах. Стюардеса «віддасть тобі руку і серце».

8.

У разі затримки або скасування рейсу, дзвони в службу підтримки клієнтів, а не стояти в нескінченних чергах. Повноваження служби такі ж, як і у співробітників аеропортів. Або ще краще: стій в черзі і вирішуй питання по телефону.

9.

Невеликий портативний перехідник – найкорисніша річ в аеропорту, де вічно не вистачає розеток. Так ти не тільки не залишишся без електрики, але і знайдеш нових друзів – всі захочуть до тебе підключитися.

10.

Цей трюк не завжди працює, але спробувати можна. В деяких аеропортах безкоштовний вай фай обмежений за часом (наприклад, у Делі: 45 хвилин). Через півгодини роботи переведи час на смартфоні або комп’ютері тому.

11.

Якщо бронюєш машину в аеропорту заздалегідь, повідомте менеджеру номер свого рейсу на випадок затримки. Так компанія не віддасть твою машину іншому, якщо запізнишся. А якщо все ж віддасть – у тебе буде на що послатися і вимагати компенсації.

12.

Деякі невеликі аеропорти, в країнах на кшталт Папуа-Нової Гвінеї, закриваються після останнього вечірнього рейсу. Уточнюй заздалегідь режим роботи аеропорту, щоб не довелося ночувати на вулиці з папуасами. Хоча…