З Італією все просто: одні її люблять, інші ненавидять — байдужих немає.

1. Сонце

Зайди на Gismeteo і перевір погоду в Палермо на два тижні. То-То й воно… Сонце живе в Італії.

Фото: Armando G Alonso / Flickr

 

2. Море

В Італії не одне, а цілих п’ять морів: Адреатическое, Іонічне, Середземне, Тірренське, Лігурійське. І всі теплі. Порада для любителів пляжного відпочинку – в шторм море ще краще.

Фото: Juraj Patekar / Flickr

 

3. Доломітові Альпи

Доломіти називають найкрасивішими горами на світі. Це частина Альп, але від високих гір їх відрізняє «компактність» та близькість до людини. Якщо в Альпи лізуть альпіністи, Доломіти ходять з грудними дітьми – сам бачив.

Фото: Daniele Faieta / Flickr

 

4. Піца Луїджі

Є смачна піца, а є божественна. Щоб спробувати останню, вибери піцерію в тихій селі і подружися з піццайоло, який буде готувати спеціально для тебе. У мене є Луїджі.

Фото: Simone.brunozzi / Flickr

 

5. Італійська кухня

В Італії їдять багато мучного і при цьому не товстіють. Як у них це виходить? Ось і я гадаю… Рік сидів на одних макаронах – не поправився ні на грам.

Фото: Erik Stattin / Flickr

 

6. Лайки

Італійці красиво говорять. Але… як… вони лаються! Розповідати марно – це потрібно чути. І, до речі, регулярно лаючись з ким-небудь на вулицях, мову можна вивчити досить швидко.

Фото: Gustave Deghilage / Flickr

 

7. Супер-давня історія

В Італії не просто давня історія, а супер-давня. Взяти Рим: місто був заснований в 753 році до нашої ери. Щоб зрозуміти наскільки він старий, уяви Петербург, якому всього-то 313 років.

Фото: Riccardo Cuppini / Flickr

 

8. Венеція

Хто сказав, що у Венеції багато туристів? Значить, ти не гуляв по тих вулицях. На карті Венеція схожа на рибу і туристи ходять по її хребту. Справжні мандрівники досліджують голову, плавники і хвіст.

Фото: Jose Manuel Rios Valiente / Flickr

 

9. Вічне місто Рим

У Римі я був лише проїздом, але цього охопило, щоб перейнятися його атмосферою: туалети на вокзалі платні. Тому я обов’язково повернуся в Рим, щоб розвіяти перші враження. Радує, що він Вічний.

Фото: Moyan Brenn / Flickr

 

10. Неаполь

Як сказав відомий письменник Маріуш Вільк: «Неаполь вражає мистецтвом життя на вулиці, ніякий музей не зрівняється». Підтверджую: бувало йдеш, а над головою висять чиїсь шкарпетки. Або труси. Шкарпетки або труси!

Фото: Serge Laroche / Flickr

 

11. Залізниці

Подорожувати по Італії краще на поїздах. Вони дешеві, комфортні і з пригодами (часто спізнюються). Мережа охоплює всю країну, доходить майже до кожного села – туди і треба їздити.

Фото: Marco Stellini / Flickr

 

12. Ціни

В порівнянні з іншою Європою, в Італії взагалі дешево. Піца за п’ять євро, автобус за два, хостел за 15 – де ще побачиш такі ціни?! А уяви, скільки це було за старим курсом…

Фото: Images Money / Flickr

 

13. Висока мода

Gucci, Prado, Roberto Cavalli, Valentino, Brioni, Versace… – так-так, ось це все. Я не шанувальник моди, але в Італії переймаєшся навіть цим. Хочеться виглядати так само стильно, як ті хлопці, що пройшли повз тебе.

Фото: Tobi Gaulke / Flickr

 

14. Південний темперамент

Місцеві розкажуть тобі, що північ і південь Італії – дві різні країни. Але темперамент – один. І він південний.

Фото: Pug Girl / Flickr

 

15. Друзі

Не знайти друзів серед італійців– це треба примудритися. Повернувшись додому будеш тужити не за сонцем і морем, а по усмішці Джованні, поцілунків Моніки і обіймів Франческо.

Фото: Roberto Taddeo / Flickr

Ti amo, Italia!