Деякі закони відверто безглузді, але, перефразовуючи відомий вислів, можна сказати так: абсурдність закону не звільняє від відповідальності.

Національний колорит найчастіше проявляється не тільки в місцевій кухні, часом дивна і забавна укладено в повсякденних звичаях країни.

Японська гра в «подивись»

Не варто дивуватися, якщо японець під час діалогу наполегливо відводить погляд. Це особливість етикету: дивитися в очі в Японії вважається проявом агресії і неповаги до співрозмовника. Тому наполегливі спроби зловити погляд співрозмовника можуть призвести до того, що японець постарається якомога швидше закінчити розмову і попрощатися.

Юристам вхід заборонено

У князівстві Андорра законодавчо заборонені адвокати. «Поява вчених юристів, які можуть чорне зробити білим, заборонено в наших судах», – приблизно так переводиться одне з положень місцевого закону. Так що туристам з юридичною освітою резонно замовчувати про свою спеціальність. Або принаймні не заходити без потреби в будівлю суду.

На сторожі тиші

А швейцарці, уважні до спокою своїх ближніх, забороняють змивати воду в унітазі після дев’ятої вечора. Правда, в тексті закону є одна маленька застереження: не можна змивати воду «з шумом». Хто визначає цю тонку грань – невідомо, але туристам краще перестрахуватися і змивати воду вночі з усією можливою обережністю.

Смачного

Жителі Німеччини трепетно ставляться до обіднього етикету. Так, знаком до початку трапези вважається вимовлене господарем будинку «Guten Appetit!» – приємного апетиту. Тільки після цього можна приступати до їжі. В іншому ж випадку «фальстарт» за столом буде розцінено як неповагу.

Дивитися не можна помилувати

Перебуваючи в Ізраїлі, ні в якому разі не можна дивитися порнографічні ролики. Невдалому «кіноману», якщо він буде схоплений за цим заняттям, загрожує не тільки штраф, але і тюремне ув’язнення.

Любов під водою

У Свазіленді, невеликій державі на півдні Африки, заборонено займатися любов’ю під водою. Цей закон був розроблений і прийнятий після того, як стало відомо, що національне надбання, гарячий джерело Кадл-Падл, користується дуже великою популярністю у закоханих пар.

Не жувати і не плюватися

Суворі закони Сінгапуру забороняють жувальну гумку. Закон спрямований не проти тих, хто жує жуйки, а проти тих, хто наклеює їх де попало і випльовує на тротуар.

Голодні голуби

У Венеції не можна годувати голубів. Таким чином влада піклуються про збереження архітектури міста. Крім того, в місті заборонено з’являтися в громадських місцях з голим торсом: цей закон стоїть на сторожі моральної вигляду міста.

Сім футів під кілем

У канадському містечку Ітобікок варто приймати ванну виключно з рулеткою або лінійкою, адже рівень води вище 10 см вважається правопорушенням.

«Вихідний» для мисливців

Як відомо, в Греції є все. Навіть полювання – але тільки не по понеділках: цей день є «вихідним» для всіх, хто хотів би повернутися додому із здобиччю, навіть у розпал мисливського сезону.

Не люби

Влада Дубая ревно стежать за дотриманням норм етикету. Наприклад, в цій країні заборонено цілуватися в громадських місцях, і закохана пара, що порушила цю заборону і викрита в прилюдном «поцілунку, що виходить за межі дружнього», може заплатити штраф і навіть отримати невеликий тюремний термін.

Монархи під ногами

У Таїланді варто уважно дивитися під ноги, так як штрафом буде покараний той, хто наступив на місцеву монету або банкноту. Нічого дивного: на грошах зображені члени королівської сім’ї, а влада піклуються про шанобливому ставленні до своїх монархів.

Мова жестів

Вирушаючи за кордон, корисно знати не тільки іноземну мову, але і місцеву мову жестів. Так, в Ірані піднятий вгору великий палець буде сприйнято не як знак подяки або схвалення, а як грубе образу.

Пекло для лівшів

Опинившись в Індії, варто якомога менше використовувати ліву руку під час спілкування з місцевим населенням: не торкатися нею співрозмовника, не передавати страви за столом. Справа в тому, що в Індії ліва рука вважається нечистою, і її дотик може образити консервативного індуса.

Ліцензія на зміну лампочки

Закон австралійського штату Вікторія забороняє змінювати перегорілу лампочку без ліцензії, яка видається лише спеціалістам-електрикам. Так що самовільна зміна лампочки в австралійському готелі або приватному будинку виявиться не тільки порушенням прав електриків, але й злочином закону.

Фото: flickr.com