Список справ, які варто зробити, подорожуючи в солнечну Туреччину.

 

Попаритися в знаменитих турецьких лазнях в Стамбулі. Султани робили це з 1557 року – в цей рік лазні і були побудовані. Султанов давно немає, а лазні залишилися. В одному тільки Стамбулі їх понад 600.

 

Придбати сувенір на Великому базарі – найбільшому в світі критому ринку. Тут продають все: прикраси, кераміку, килими… Головне правило: торгуватися до втрати пульсу.

 

Покататися на теплоході по протоці Босфор і побути якийсь час на пограниччі світів: між Європою і Азією. З теплохода видно все місто.

 

Порівняти палац османських султанів Долмабахче на європейській стороні Босфона з палацами в передмістях Санкт-Петербурга і Москви: Павлівському, Пушкіним і Царицино.

 

Позасмагати в Олюденизе – курортному селищі на узбережжі Середземного моря, в 15 км від міста Фетхіє. У Олюденизе дуже красиво, тут знаходиться «Блакитна лагуна» – один із заповідників Туреччини.

 

Влаштувати кемпінг на озері Ван на сході Туреччини. Його також називають «содовим озером», але купатися в ньому абсолютно безпечно. Це одне з найбільших подібних озер в світі.

 

Погостювати у містечку з хитромудрою назвою Чамлыхемшин (Çamlıhemşin). Турки з більш великих міст люблять приїжджати сюди на літо.

 

Здійснити сходження до монастиря Панагія Сумела. Монастир був зведений наприкінці четвертого століття на скелі. Колись тут зберігалася ікона Богородиці, написана, за переказами, апостолом Лукою.

 

Поринути в термальні джерела Памуккале в провінції Денізлі на південно-заході країни. Тільки будь обережний: температура може бути від 35 до 100 градусів Цельсія.

 

Погуляти серед уламків стародавніх скульптур на горі Немрут-Даг на півдні Туреччини. Зверху відкриваються захоплюючі види: висота гори – 2150 метрів над рівнем моря.

 

Записатися в бібліотеку Цельса в стародавньому місті Ефесі. Тут же був колись Храм Артеміди Ефеської – одне з оригінальних Семи чудес світу.

 

Заглянути в мечеть Селіміє в місті Едірне, яку називають «еталоном турецької мечеті». Це об’єкт Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО.

 

Сховатись від надокучливого екскурсовода та інших туристів в одній з печер Каппадокії і провести там ніч, зустрівши спочатку захід, а потім і світанок.

 

Набратися сміливості і покататися на повітряній кулі. Кращий час для польотів над Каппадокії (залежить від напрямків вітру): з квітня по жовтень.

 

Сплавитися на надувному плоту каньйон Кепрюлю в однойменному національному парку в Антальї. Каньйон простягається на 14 кілометрів уздовж гірської річки Кепрючай – є де розігнатися.

 

Поплескати в долоні всередині амфітеатру в місті Аспендос (чути відлуння). Руїни міста знаходяться в 35 кілометрах від Анталії, неподалік від селища Серік. Римський амфітеатр добре зберігся.

 

Скупатися в Дюденских водоспадах… До водоспадів організовані екскурсії. Вхід в парк верхнього водоспаду платний, нижнього – вільний. Не переплутай.

 

Прогулятися по горбах в околицях міста Кавн і подивитися здалеку на страшні стародавні склепи, вирізані в скелях. Дітей з собою не бери – можу злякатися.

 

Зупинитися на виадуке Варда в районі Караисалы в провінції Адана. Міст відомий не тільки красою, але і тим, що був місцем зйомок фільму «Координати «Скайфол» про Джеймса Бонда.

 

Сфотографуватися на руїнах Трої і уявити себе на місці епічних битв стародавніх греків. І, бути може, навіть згадати пару рядків з «Іліади».

 

З’їздити на руїни іншого давнього міста – Фаселіса, що на узбережжі Середземного моря. Там ти знайдеш приблизно те ж саме, але руїн багато не буває.

 

Дістатися до фортеці Мардін в однойменному місті. Фортеця – єдина в Туреччині, яка залишилася неприступною під час численних воєн.

 

Втекти від цивілізації в містечко Сівас. Він був побудований в 1288 році. З тих пір там майже нічого не змінилося, а люди живуть ручною працею, наприклад, горщики ліплять з глини.

 

Побувати в «іграшковому» замку Сацова у місті Ескішехір на північному заході Туреччини і вбити двох зайців відразу: замок схожий на той, що є в Диснейлэнде. Вхід безкоштовний.