Єгипет – країна без перебільшення унікальна. Вона існує так довго, що єгиптяни встигли зустріти Новий рік не менше п’яти тисяч разів. В епоху фараонів вони відзначали це свято в кінці літа, при розлив Нілу. Після приходу на ці землі арабів вони стали відзначати його за східним календарем. Відносно недавно в Єгипет проник і європейський Новий рік.

 

Туристичний рай

Багато хто хоче зустріти Новий рік саме в цій країні. Жителям північних широт набридає зимова погода, коли холоди грають в чехарду з відлигами, сніг тане і утворює під ногами хлюпає болото. На берегах Червоного моря всього цього немає, тут ростуть пальми, а морська вода завжди тепла. Крім того, зустріч наступного року в Єгипті це спосіб зміни обстановки. Як ще можна назвати перебування на вулиці в купальниках в середині зими? Штучний сніг на тлі піску зачаровує і розчулює.

Це ще далеко не всі дивовижні речі, які можна зустріти в Єгипті. Тут і Різдво відзначають двічі – християнського Ісуса і мусульманського Магомета. Християнське Різдво оголошено червоним днем календаря в мусульманській країні, що вражає іноземців. Такий він, древній і загадковий Єгипет.

Фото: David Precious / flickr.com

Щоб усі ці дивовижі відчути особисто, достатньо лише зробити короткий переліт по повітрю. У Єгипті можна зустріти Новий рік навіть під водою, зробивши занурення на підводному човні на курортах Хургада або Шарм-ель-Шейх. У плани ділків турбізнесу входить відкриття унікального підводного ресторану, в якому майбутні туристи також зможуть зустріти самий неймовірний у своїй життя свято.

Кожен готель у країні до 31 грудня обзаводиться власною натуральної ялиною, однак новорічна ніч в готелях своєрідна. Єгиптяни не ставлять на стіл алкоголь, і його треба купувати окремо. Крім того, досить часто крутять арабську музику, що може сподобатися не всім. Для максимально приємного проведення часу в цю чарівну ніч варто йти в клуб, ресторан або на дискотеку.

З кожним роком зимові свята все більше проникають в культуру Єгипту. Магазини тут торгують усією атрибутикою свята, а Дід Мороз постійно гостює у входу в торгівельні і розважальні центри. Дідусь обов’язково з’являється і в готелях в компанії зі Снігуронькою. За бажанням туристів, вони можуть з’явитися і у номері, що повеселить дітей.

 

Східне Різдво

Воно святкується в Єгипті дуже урочисто, адже десяту частку населення тут складають християни. Це корінні жителі країни, які іменують себе коптами. Переважна більшість з них ставляться до православних. В Олександрії, Каїрі, Хургаді і Шарм-ель-Шейху діють великі християнські храми. В Різдвяну ніч всередині можуть виявитися всі бажаючі. Коптів можна дізнатися за татуювання у вигляді хреста на руці.

Незважаючи на спорідненість релігій, особливостей коптською богослужінні все ж багато. Служба проводиться на арабською мовою, використовується також коптський, на якому за межами храмів не розмовляють вже більше тисячоліття. Музичні інструменти в храмах нагадують такі у стародавніх єгиптян.

В Єгипті зосереджено безліч «біблійних» місць. Одним з них є храм Св. Катерини біля гори Синай. В перші дні січня сюди приїжджають тисячі паломників.

 

Активний зимовий відпочинок

В Єгипті немає зими у звичному розумінні. Температура опускається настільки, що дозволяє без проблем подорожувати, а в морі можна плавати. На пляжах ослаблий сонце і теплий вітерець пестить шкіру, а води немає ніякого бажання виходити. Навіть з берега видно все соковите пишність коралів.

У січні популярні такі види відпочинку, як серфінг і глибоководні занурення. Зимові вітру дозволяють серферам розвивати велику швидкість, а хвилюється море дає хорошу хвилю. Ну а акваланг стає неодмінним супутником для багатьох, хто їде в Єгипет. Прохолода пустелі дозволяє вирушити на сафарі.

Сезонне зниження температури дозволяє туристам об’їхати всю країну. На відносно невеликій площі тут зосереджені тисячі пам’яток культури світового значення, головним з яких є піраміди. Крім них, основними екскурсійними об’єктами є неймовірно стародавні храми Луксора, музеї муміфікації і папірусу, Долина Царів і Цариць, національний музей в Каїрі.

 

Колоритний Новий рік

Єгипет дає прекрасну можливість отримати природний загар в середині зими, а також відпочити на теплому піску і забути про холод. Місцева погода підкуповує своїм теплом і ласкою. Крім того, в крокової доступності знаходяться чудові визначні пам’ятки, які хочеться відвідати ще раз. Новорічні салюти відображаються в очах людей іскрами радості.

 

Рекомендуємо: Новорічні тури — кращі пропозиції туроператорів.