Вже зовсім скоро відкривається новий сезон поїздок до Туреччини. Найвідчайдушніші відправляться туди вже в квітні, всі інші трохи почекають: в травні вода буде підходити для радісних відпускних запливів набагато більше. І так до кінця жовтня.

В останні кілька років незаслужено прийнято вважати, що Туреччина – це банально, нудно і тільки для тих, хто любить повалятися на пляжі. Насправді тут можна знайти місця для відпочинку вищого класу, розваги для любителів екстремальних пригод і навіть гірськолижні траси. Більше ідей про те, як урізноманітнити свою поїздку в Туреччину, можна знайти у наступному огляді восьми найцікавіших курортів Туреччини.

Карта Туреччини з курортами

 

Курорти Туреччини – порівняльна таблиця

Курорт Цінова

категорія

Трансфер Пляжі Пам’ятки Розваги
Анталія ** Поруч з аеропортом Пісок та дрібна галька Мало Багато
Кемер *** 30-60 хв Пісок та дрібна галька Багато Середньо
Белек ***** 45 хв Пісок Дуже мало Мало
Аланія ** 1,5-2 години Пісок Мало Середньо
Сіде *** 1 годину Пісок Мало Мало
Ізмір ***** Поруч з аеропортом Пісок, скелі Середньо Дуже мало
Мармаріс **** 1-2 години Пісок Дуже мало Багато
Бурса *** 2-6 годин Гірськолижний курорт

 

Анталія

Купальний сезон: з початку травня до початку листопада.

Анталія – найбільший курорт Туреччини, він підходить для тих, хто не боїться великої кількості туристів і галасливих міст, хоче відразу опинитися на місці відпочинку, хоче подивитися античні руїни та водоспади. Тут також багато можливостей для шопінгу і різноманітне нічне життя.

 

Кемер

Більш сухий клімат, ніж в Анталії. Літо в Кемері сонячне і дуже спекотне: температура часто перевищує 40 °C.

Самий зелений курорт Туреччини, підходить для любителів різноманітного відпочинку.

 

Белек

Середземноморський клімат з жарким сухим літом і помірною дощовою зимою. Пік літньої температури може досягати 45 °C, середня температура води в літні місяці – близько 27 °C.

Белек – один з найдорожчих курортів Туреччини з хорошими піщаними пляжами. Море тут мілководне, добре підходить для відпочинку з дітьми. Белек – один з найвідоміших гольф-центрів усього світу. Інших визначних пам’яток і розваг тут дуже мало.

 

Алания

Аланія – найтепліший велике місто Туреччини. Підходить для тих, хто хоче отримати пакет «Сонце, повітря і вода» при обмеженому бюджеті, добре підходить для відпочинку з дітьми.

Підковоподібне узбережжі курорту розсічене видатними в море скельними мисами на затишні бухти. Пляжі невеликі, з жовтуватим піском. Прибережна смуга Аланії дуже відкрита, тут мало зелені.

Тут розташований аквапарк, дельфінарій, а також хороші можливості для шопінгу.

 

Сіде

Кращий час для відпочинку в Сіде – це пізній квітень, травень, ранній червень і жовтень.

Два основних піщаних пляжу – західний і східний. Західний більш безпечний, з неглибоким входом, однак і туристів там набагато більше. Тим, хто віддає перевагу тиші і спокій, варто піти трохи далі вздовж берегової лінії – туди, де розташований один з найкрасивіших черепашачих пляжів у всьому Середземномор’ї.

Влітку тут буває досить жваво, особливо по вихідних, тому що Сіде – це улюблене місце для відпочинку не тільки туристів з інших країн, але і самих турків. Вони приїжджають сюди, щоб помилуватися чудовими краєвидами та подихати чистим морським повітрям.

 

Ізмір

Пляжі Ізміра більш комфортні і зручні, ніж пляжі Анталії, але вони і трохи дорожче. Тут є як піщані, так і скелясті пляжі.

Великий порт, третій за величиною місто Туреччини.

 

Мармаріс

У Мармарісі «М’яке» тепле літо. Завдяки розташуванню курорту в закритій бухті сильні хвилі майже ніколи не досягають Мармаріса. Навколо міста багато соснових лісів.

Мармарис називають «турецькою Ібіцею» – звідси всі належні розваги. У місті знаходиться відома на всю Туреччину Barstreet, популярна серед любителів погуляти вночі.

Водні види спорту тут в достатку.

 

Бурса

Четвертий за величиною місто Туреччини.

Тут можна відвідати гарячі джерела Чекирге (в межах міста).

Гірськолижний курорт Улудаг (35 км від Бурси). Сніг тримається з грудня по квітень.

Є траси, як для початківців, так і для професійних спортсменів (але найбільше тут сподобається любителям «м’яких» спусків).