Травневі свята в одному з найдавніших і найдивовижніших міст світу. До речі, віза для їх відвідування не потрібна.

Якщо на травневих святах хочеться втекти подалі від насущних турбот і подивитися на що-небудь неймовірно красиве, то цей огляд Арріво доведеться як не можна до речі. Залишилося тільки вибрати один з цих п’яти стародавніх міст, восхищающих своєю архітектурою, традиціями і навіть просто атмосферою. З іншим проблем не буде: переліт займає всього кілька годин.

Марракеш

Це місто по своїй яскравості, звучності і атмосфері чимось нагадує Стамбул, тільки в Африці. У Марракеші просто неможливо скучити ні на хвилину: тут по-східному шумно і багатолюдно, але в цьому-то і краса. Можна прогулятися по численним пам’яткам, а можна відправитися на справжній базар, приміряти строкатий халат Джелаба, тапочки Бабуші і забрати з собою візерунчастий килим, який буде радувати домочадців і гостей і взимку, і влітку. А ще потрібно обов’язково покататися на верблюді або джипі по Сахарі і з вереском скотитися з самої крутої гірки аквапарку Oasiria Water Park.

Час в дорозі: на літаку – 6-9 годин (з пересадкою)

Що подивитись: площа Джема-ель-Фна, Медіна Марракеша, мечеть Кутибия і палац Бахія, сад Мажорель і сади Менара, Вирзазат, Блакитні скелі.
Єреван

Такого колориту не знайти ні в Росії, ні де-небудь ще в СНД. Будинки з рожевого туфу, споруди часів найдавнішого держави Урарту, типові вірменські вуличні ринки. А їжа… Шашлики, овочі, фаршировані м’ясним фаршем, наваристі супи, хаш, бозбаш, толма і фірмові вірменські солодощі – обов’язкові пункти програми знайомства з Єреваном.

Час у дорозі: на літаку – 3 години

Що подивитись: фортеця Еребуні, руїни храму Звартноц, монастир Хор Вірап, Гарни, Гегард, «Північний бульвар», будинок-музей Шарля Азнавура, озеро Севан.


 

Стамбул

Якщо хочеться запам’ятати ці свята буйством фарб, запахів і звуків, тоді точно треба вирушати в жвавий Стамбул. Це місто є символом зустрічі Сходу і Заходу. Старовинні вулички, мечеті і палаци тут переплітаються з сучасними кварталами, автострадами і вулицями. Галасливі турецькі базари з трационными килимами та солодощами змінюються сучасними магазинами з брендовими товарами. Яскравий і багатогранний, галасливий і притягальний – саме так характеризує Стамбул більшість людей, що побували тут хоча б кілька годин.

Час у дорозі: на літаку – 2,5-3 години

Що подивитись: мечеть Айя-Софія, Блакитна мечеть, Цистерна Базиліка, палац Топкапи, площа Іподром, музей турецького та ісламського мистецтва, музей каліграфії, шоу танцюючих дервішів, океанаріуми, дельфинариумы.


 

Єрусалим

Єдине у своєму роді місце – місто, зібрав всередині себе реліквії трьох світових релігій: іудаїзму, християнства і ісламу. Місто-музей, в якому кожен сантиметр землі, кожен камінчик що-небудь та значить. Тут просто неможливо зупинитися або занудьгувати: кількість побаченого просто приголомшує.

Час у дорозі: на літаку – 4 години (до Тель-Авіва) + 1 година на автобусі до Єрусалиму.

Що подивитись: Купол Скелі, храм Гробу Господнього, Стіна Плачу, Старе місто, Вірменський квартал, Біблійний зоопарк, Гетсиманський сад, Дамаські ворота, каменоломні царя Соломона. 

Каїр

В цей раз можна спробувати відкрити для себе Єгипет з абсолютно іншого боку. Не як курорт, де цілий рік можна засмагати і купатися, а як країну з багатою культурою. Оцінити це повною мірою можна, неспішно прогулюючись по Каїру. Подивитися на мечеті Аль-Азхар і Ібн Тулуна, південні ворота Баб-Зувейла, палац Барона, церкви Абу Серга і Аль-Муалляка. Пройтися по вулиці Аль-Муиз і навіть, може, «Місту сміттярів».

Обов’язково забратися на Каїрську вежу, з якої видно все місто. Один із днів, до речі, можна присвятити традиційної поїздці до пірамід.

Час у дорозі: на літаку – 4-5 годин

Що подивитись: мечеть і парк Аль-Азхар, цитадель Саладіна, мечеть Ібн Тулуна, Каїрська вежа, «Місто сміттярів», «Підвішена» церква, вулиця Аль-Муиз, церква Абу Серга, південні ворота Баб-Зувейла, палац Барона, Нилометр, піраміди Гізи.