Публикуем комментарии и разъяснения от официальных лиц по данной ситуации.

От партнерских офисов в Турции

«В связи с попыткой военного переворота и в соответствии с 120-й статьей конституции, президент Турции объявил о введении в стране черезвычайного положенния на всей территории Республики, скором на 3 месяца. Данное решение было принято только в цели наиболее эффективно и быстро предпринять шаги для для обеспечения прав и свободы граждан, а так же очистки государственных структур от лиц замешанных в данной группировке. Имея примеры в мире, как во Франции и Бельгии, с уверенностью стоит отметить, что принятое решение никак не относится к повседневной жизни граждан, это никак не повлияет на туристическую и торговую отрасль страны.
Хотим Вас успокоить и заверить, что на сегодняшний день ситуация в стране стабильна, никакой опасности или ограничений в Стамбуле и в других курортных городах не существует. Аэопорты работают в штатном режиме, отели с радостью принимают своих гостей, туристические компании проводят экскурсии по городу, наши офисы так же работают в обычном режиме.»

Также МИД Украины делает пояснения для наших граждан

Посольство України в Туреччині: громадяни повинні завжди мати при собі документи, рекомендується уникати мітингів, демонстрацій, довго не знаходитись у терміналах та стежити за новинами
Посольство України в Турецькій Республіці опубліковало список рекомендацій для громадян України, які перебувають у Туреччині, де сьогодні вночі рішенням президента було введено надзвичайний стан терміном на 3 місяці. Повідомлення публікує прес-служба.
Введення надзвичайного стану означає:
— вводяться окремі обмеження на пересування, проведення мітингів, демонстрацій, зібрань;
— можуть проводитись вибіркові перевірки документів;
— призупиняються або забороняються різні розважальні заходи;
— може бути заборонено в’їзд/виїзд окремих осіб з Туреччини;
— посилюється контроль ЗМІ, окремі з яких можуть заборонені або обмежено доступ до них;
— у разі виникнення відповідних обставин без спеціального дозволу може вилучатись чи конфісковуватись майно.
У зв’язку з цим посольство наголошує на тому, що громадяни України, які найближчим часом планують поїздки до ТР або вже перебувають на її території, повинні завжди мати при собі документи, які посвідчують їхню особу.
Громадянам України рекомендується виявляти підвищену пильність і обережність, не відвідувати місць проведення мітингів та демонстрацій, без зайвої потреби уникати тривалого перебування в транспортних терміналах (аеропорти, морські порти, залізничні та автобусні вокзали), адміністративних будівлях, неухильно виконувати законні вимогиправоохоронних органів і місцевої влади, стежити за новинами щодо розвитку ситуації в країні та місці перебування.
У разі затримання, потрапляння в ситуацію, яка носить загрозу життю та здоров’ю, громадянам України слід невідкладно звертатися до посольства України в Туреччині за номером телефону: +90 533 307 72 32, e-mail: emb_tr@mfa.gov.ua, або генерального консульства України в Стамбулі за номером телефону: +90 530 612 55 77, e-mail: gc_tr@mfa.gov.ua, або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38 044 238 16 57