Про Крит, Родос, Корфу, звичайно, чули всі. Однак є в грецьких морях і інші, менш відомі, але не менш цікаві для подорожі острова.

 

Порівнювальна таблиця

Острів Як дістатися Пляжі Пам’ятки
Амульяні Літаком до Салоників, далі на паромі з села Тріпіті Дуже мало Мало
Закінф Київ–Афіни–Закінтос Багато Помірно
Міконос Літаком з пересадкою або прямий рейс до Афін, далі на паромі Помірно Много
Санторіні Літаком з пересадкою або прямий рейс до Афін, далі на паромі Мало Много
Скіатос Літаком з пересадкою Багато Помірно
Спєце Київ–Афіни, далі на паромі Помірно Мало
Псара Літаком Київ–Хіос, далі на кораблі до остріва Псара Помірно Мало
Патмос Літаком до Афін, далі паромом до острова або літаком до островів Кос, Самос, Лєрос, далі паромом до Патмоса Помірно Дуже  мало
Скопелос Літаком до Афін, далі літаком до Скіатосу та на паромі або швидкісному човні до Скопелоса Помірно Багато
Тілос Літаком до Афін, на паромі або літаком до Родоса, Коса, а потім на кораблі до Тілоса Мало Багато

 

 

Острів Амульяні

Амульяні ‒ єдиний залюднений острів на знаменитому півострові Халкідікі. На сьогоднішній день це місце як не можна краще підходить для комфортного усамітненого відпочинку, хоча всього кілька років тому тут не було навіть кафе. Природа Амульяни дивно красива: чисте море, мальовничі бухти і піщані пляжі, маленькі незаселені скелясті острівці.

Серед пам’яток Амульяни – храм, поселення з традиційними грецькими будівлями, місцевий порт під назвою «Arsanas». Любителям екстремального відпочинку пропонуються різні види водного спорту і спеціальні пішохідні маршрути. На острові туристи можуть скористатися послугами як готелю, так і пропозиціями приватного сектора. Численні бари, піцерії, ресторани, нічні розважальні центри завжди відкриті для відвідувачів.

Як дістатися. Щоб дістатися до Амульяні, треба виїхати з Салонік, проїхати 130 км до села Тріпіті, де буде поромна переправа на острів. Пором відправляється кожні півгодини, час у дорозі з моря займає 15 хвилин.

 

Острів Закінф

Ще однією «перлиною» незвіданою Греції є острів Закінф ‒ найпівденніша точка Іонійського архіпелагу. Це не тільки прекрасне місце для проведення романтичного відпустки, але і можливість стикнутися з давньогрецькою міфологією. Закінф можна назвати справжньою екзотикою острівної Греції: кришталево чиста блакитна вода Іонічного моря, білосніжні скелі і величезні морські черепахи, яких тут можна зустріти досить часто.

На острові розкинувся прекрасний багатокілометровий пляж, а тутешня інфраструктура вже достатньо розвинена для того, щоб вибрати відпочинок «по кишені», починаючи від найдешевших варіантів і закінчуючи дорогими фешенебельними готелями.

Закінф багатий пам’ятками. Найбільший аквапарк Закінтос, Блакитні печери, село Бохали, пляж Корабельної аварії, церква Святого Діонісія, черепашачий острів Маратониси, музей Візантійського мистецтва, кам’яний парк Аскос – все це можна побачити тут і отримати масу вражень.

Як дістатися. Дістатися до острова не становить праці, так як столиця ‒ місто Закінтос ‒ знаходиться всього в 4 км від аеропорту. Правда, прямим рейсом долетіти туди поки не вдасться – треба робити пересадку в Афінах. Літаки літають щодня, іноді кілька разів на день.

 

Острів Міконос

Міконос – грецький острів в Егейському морі. На відміну від Амульяни і Закінф, тут навряд чи вдасться відпочити на самоті – на острові люблять влаштовувати гучні свята та вечірки з великою кількістю гостей. Міконос вражає своїми незвичайними спорудами: сліпуче білосніжними будиночками, вітряками, різноманітними церквами з красивими куполами.

Інфраструктура розвинена добре, тому проблем з вибором готелів та ресторанів не буде. Міконос – місце для активних людей, тому тут можна зайнятися підводним плаванням в дайвінг-центрі, покататися на конях, з’їздити на екскурсію на острів Делос, покататися на човні або вирушити на сафарі. Ну а ті, хто побоюється екстремальних видів спорту, можуть зайнятися танцями, йогою або орендувати велосипед для чудових прогулянок по острову.

Однією з головних визначних пам’яток Міконоса, пов’язаних з його історією, є муніципальна бібліотека з величезною колекцією фотографій і документів.

Як дістатися. Прямих рейсів з Києва до острова Міконос немає – треба робити пересадку. Аеропорт Міконоса розташований в 4 км від головного міста Хору. З порту Афін до острова можна добратися на поромі або на швидкісній човні. У першому випадку поїздка займе близько 2 годин, у другому – всього годину.

 

Острів Тіра (Санторіні)

Санторіні – це, мабуть, один із самих романтичних островів «тихої» Греції в Егейському морі, який манить приголомшливими краєвидами і пам’ятками стародавньої історії. Відмітна ознака місцевої архітектури – невеликі білі будиночки, які додають ще більшу мальовничість острову, а також велика кількість монастирів. Тут є можливість відвідати легендарний вулкан, який у давнину причиною загибелі мінойської цивілізації.

На Санторіні можна насолодитися спокійним пляжним відпочинком або ж активно провести час – тут великий вибір спортивних центрів і нічних клубів. Ну і, звичайно, чимало унікальних пам’яток: мис Акротірі з древніми руїнами, монастир Пророка Іллі на вершині острова, незабутня село Іа з висіченими прямо в скелі будиночками і чудовим видом морського заходу, середньовічне поселення Піргос і інші цікаві місця.

Як дістатися. Дістатися до острова Санторіні можна літаком з пересадкою в Афінах або прямим рейсом до Афін, далі на поромі.

 

Острів Скіатос

Скіатос – найзахідніший острів в архіпелазі Північні Споради. Пишні ліси, чиста морська вода і величезна кількість красивих піщаних пляжів становлять природу острова. Він славиться своїм активним нічним життям, тому тутешня атмосфера напевно сподобається молодим людям. Інфраструктура активно розвивається останнім часом, однак при цьому Скіатос вважається одним із самих незайманих грецьких островів.

На острові пляжний відпочинок можна чудово поєднувати з активним. Тут дуже популярні водні види спорту ‒ серфінг, віндсерфінг, дайвінг, парашютизм, катання на каное і байдарці, а також пляжні ігри – волейбол, баскетбол, теніс і т. д. Любителі спокійного відпочинку можуть насолодитися риболовлею. На Скіатос можна замовити екскурсії як по самому острову, так і за його межі. Крім прекрасної природи тут є на що подивитися і в плані архітектури, наприклад, церкви Архангелів, і Діви Марії та монастир Євангелісти XVIII століття.

Як дістатися. До аеропорту Скіатос можна дістатися літаком з пересадкою в Афінах, а потім на таксі до міста Скіатос (знаходиться в 4 км від аеропорту). Також можна добратися на поромі або швидкісному судні з морських портів Агіос Константінос і Волосся, проте цей шлях складніше із-за далекого розташування портів від Афін і можливості скасування морських рейсів.

 

Острів Спєце

Один з мальовничих островів Арго-Саронічної архіпелагу – Спеце ‒ розташований в 2 милях від Пелопоннеського узбережжя. Життя на острові дуже контрастна: маса відокремлених куточків і різноманітність нічне життя, рибальські човни і шикарні яхти, слідування традиціям і відкритість всьому новому. Саме тому тутешня атмосфера вабить до себе людей з різних куточків планети. Варто відзначити, що з травня по вересень на Спеце заборонено рух автомобілів, а замість них використовується інший транспорт, у тому числі вози з кіньми.

Тут є багато способів для проведення яскравого і незабутнього відпочинку. Наприклад, можна взяти водне таксі і відправитися на прогулянку до сусіднього острова, насолодитися видом маяка або проїхатися на екіпажі з кіньми до старого порту. Цінителям мистецтва не варто упускати можливість відвідати музеї острова Спеце і музей Бубулины, а також особняк Анаргироса.

Як дістатися. Дістатися з Афін до острова Спеце можна морським або автомобільним шляхом через Пелопоннес. Перший шлях починається з порту Пірей, до якого можна доїхати на автобусі або таксі з аеропорту в Афінах (Венізелос). Якщо вибирати автомобільний шлях, треба доїхати до Кости на узбережжя Пелопоннесу (близько 3 годин), а потім на поромі або морському таксі до Спеце (від 5 до 15 хвилин).

 

Острів Псара

Маленький острівець Псарі розташований у північній частині Егейського моря і є єдиним населеним місцем з комплексу семи островів. На відміну від багатьох інших грецьких островів, в цьому високогірному місці практично немає рослинності, і основне заняття нечисленних місцевих жителів – рибальство. Сфера туризму за останні роки стрімко розвивається. Острівець Псарі – ідеальне місце для тих, хто хоче спокою і тиші.

На острові є багато чудових пляжів, в тому числі і ізольованих, і цікаві для відвідин місця: фортеця Палеокастро, монастир Успіння Богородиці, церква Св. Миколая, Археологічний музей, будинки адміралів Костянтина Канаріса і Николиса Апостолиса.

Як дістатися. На острів Псарі можливо добратися на поромі з морського порту Пірей через острів Хіос. На Хіос можна долетіти й літаком (прямий рейс із Києва, наявність їх треба обов’язково уточнювати), а потім на кораблі з порту Волиссос доїхати до Псарі.

 

Острів Патмос

Ще один маленький острів Егейського моря, самий північний архіпелагу Додеканес, називається Патмос. Безліч скель, мисів з прекрасними видами на море і вражаючих печер створюють особливу чарівність дикої природи. З Патмосом пов’язана релігійна історія, тому тут можна знайти понад 50 церков і монастирів. Якщо раніше острів вважався місцем для спокійного відпочинку, то тепер він сподобається і любителям галасливого веселощів – на острові безліч таверн, барів, розважальних центрів, часто влаштовують народні гуляння.

У числі головних визначних пам’яток острова – печера Апокаліпсису, яка є святим місцем для паломників, так як саме тут, за переказами, Іоанн Богослов по Божому промислу написав своє священне писання. На вершині гори Хору поруч з печерою розташований монастир Святого Іоанна. В скарбниці і бібліотеці монастиря зберігаються ікони, фрески, рукописи та інші історичні цінності.

Як дістатися. На острові Патмос немає аеропорту, тому можливий тільки морський шлях: поромом з порту Пірей поїздка займе близько 7 годин. Є й інший варіант: долетіти літаком до інших островів архіпелагу (Лерос, Кос, Самос), далі також поромом до острова (від Самоса до Патмоса – всього година їзди).

 

Острів Скопелос

Недалеко від острова Скіатос на заході Егейського моря розташувався дуже красивий і зберіг свою первозданну природу острівець Скопелос. Він буквально «потопає» в соснових лісах, фруктових садах і гаях. Тут також чудові пляжі, ще не зіпсовані великим потоком туристів. Якщо хочеться відпочити мирно і без суєти, насолоджуючись багатою природою і старовинними пам’ятками візантійської культури, то це місце, мабуть, кращий варіант.

Пам’ятки Скопелоса пов’язані, в першу чергу, із середньовічними церквами та монастирями, яких тут налічується понад 100. Найвідоміші з них – церкви Агіос Афанасіос, Панайия Папамелетиу, монастирі Эвангелистриас і Айос Йоанис Продромос. На острові дуже багато мальовничих старовинних будинків і особняків, які самі по собі є архітектурними пам’ятками. Любителям подорожей можна з легкістю орендувати катер або маленький човен і помилуватися красою скелястих берегів або відправитися в пішохідні маршрути по острову.

Як дістатися. Дістатися до Скопелоса можна з Афін або Салоніків. З Афін є два шляхи: 1) долетіти літаком до аеропорту острова Скіатос, потім на поромі або швидкісній човні до Скопелоса; 2) з Афін доїхати автобусом до порту Агіос Константінос, далі на поромі (близько 2 годин) або швидкісній човні (45 хвилин ‒ 1 година) до острова.

 

Острів Тілос

На острові Тілос теж можна провести канікули розслаблено і відокремлено, так як тут поки ще немає туристичного ажіотажу. Цей острів належить до архіпелагу Додеканес і розташовується недалеко від відомого Родосу, в південно-східній частині Егейського моря. Як і інші грецькі острови, він славиться цікавою древньою історією і прекрасною природою. Крім того, крім бухт, печер, чистих піщаних пляжів, на Тилосе дуже багато джерел з високоякісною питною водою.

Туристична інфраструктура найбільш розвинена в столиці Мегало Хоріо та селищі Лівадія. Заняття спортом, дайвінгом, снорклінг, риболовлею, туристичні маршрути по острова і морські прогулянки до інших островів Додеканеса – ці та інші розваги пропонуються відпочиваючим. Серед цікавих об’єктів для огляду – храм Таксиарха Лифоса, руїни середньовічної фортеці Агриосикии, печера Харкадио, монастир Святого Пантелеймона, Палеонтологічний музей Тилоса та ін.

Як дістатися. Дістатися до острова Тілос можна з порту Пірей на поромі, але поїздка буде досить довгою (в середньому 15-17 годин). Набагато зручніше долетіти літаком з Родосу або інших великих островів архіпелагу (Кос, Нисирос, Калімнос), потім дістатися на кораблі до Тилоса.

 

Фото: thinkstockphotos.com, flickr.com