Пізнай мистецтво істинної ліні і навчися правильно пити вино вранці.

1. Море

Тепле, чисте і прозоре – Адріатика в кращому вигляді. Єдина проблема – чорногорське узбережжя любимо не тільки туристами, але і морськими їжаками. Дивись під ноги.

2. Гори

Гори в Чорногорії не високі, як може здатися на перший погляд – найвища точка знаходиться на вершині Боботов Кук (2522 м). Але висота не має значення, адже тут є і гірські річки, і лісові хащі, і розсипані по схилах традиційні села. Загалом, все, щоб створити ідеальний гірський пейзаж.

3. Квіти

Пишно квітучі олеандри, оливкові гаї і кислотно-фіолетові квіти бугенвиллии, повзли по білосніжних стінах будинків. Рослини тут настільки великі, що виглядають господарями країни.

4. Вино

Більшість чорногорських вин виробляють на заводі Plantaze – і Шардоне, і Крстач, і місцеву гордість Вранац. У літню спеку чорногорці п’ють «шпритц» – розбавляючи його газованої мінералкою.

5. Музика і танці

Чутки про те, що чорногорці не танцюють, сильно перебільшені. Ще як танцюють. Головне, знайти маленький місцевий бар з живою музикою та запальними партіями на скрипці.

6. Мова

Мовний бар’єр в цій країні не страшний. Будь-яка незрозуміла чорногорська фраза стає зрозумілою, якщо вимовити її трохи повільніше.

7. Кухня

Балканська кухня проста і без вишукувань. Зате м’ясо чорногорці готують з таким талантом і душею, що смак найніжніших плескавицы і чевапчичи назавжди залишаться в пам’яті.

8. Лень

Чорногорці ведуть себе так, ніби вони винайшли лінь. У жодного іншого народу не можна навчитися такій невимушеній розслабленості. Стандартна чорногорська прислів’я звучить так: «Якщо побачиш випивають і закусывающих – приєднуйся. Якщо побачиш працюючих – йди: їх не можна турбувати».

9. Ранок

Прокидайся рано, щоб відчути на плечах ніжні промені встав разом з тобою сонця і послухати, як дзвін пробивається крізь спів птахів.

10. Святий Стефан

Зображення острова-готелю – один з найпопулярніших мотивів для листівок з Чорногорії. Жити на Святому Стефані і відпочивати на пляжах з рожевим піском задоволення витратна. Але з боку виглядає красиво.

11. Котор

Котор будувався як лабіринт, так що акуратніше – тут легко загубитися. Хоча вулички старого міста настільки красиві, що ти не захочеш, щоб тебе знаходили.

12. Острог

Білосніжний монастир Острог збудований в скелі на висоті 900 метрів. Шлях до монастиря окрема пригода – 8 км по звивистій гірській стежці. Так що якщо ти не до кінця впевнений у своєму таланті водія – бери екскурсію.

13. Мідії

Мідій в Чорногорії вирощують на фермах з нескінченними плантаціями кольорових поплавців в Боко-Которскій затоці. Ціна середня, але якість чудове.

14. Скадарське озеро

Третина Скадарського озера належить Албанії, але все найкрасивіше дісталися Чорногорії. Якщо приїдеш сюди в кінці січня-початку лютого, заскочи в містечко Вирзапар. Там у цей час проходить дводенний фестиваль вина і рибки-верховодки.

15. Мистецтво

Чорногорія відмінно виходить на фотографіях. І ти на її тлі теж будеш виглядати чудово.