У різних куточках світу влаштовуються ярмарки, на яких можна придбати подарунки для своїх близьких, познайомитися з місцевими традиціями і просто цікаво провести час, прогулюючись по прикрашених гірляндами вуличках.

Улюблені багатьма новорічні та різдвяні свята вже не за горами. Напередодні цих свят у різних куточках світу влаштовуються ярмарки, на яких можна придбати подарунки для своїх близьких, познайомитися з місцевими традиціями і просто цікаво провести час, прогулюючись по прикрашених гірляндами вуличках.

 

Валькенбург, Нідерланди

Коли: з 15 листопада по 23 грудня

У голландському містечку Валькенбурге проходить унікальна ярмарок. Оригінальність її полягає в тому, що торгові ряди розташовані в печері під землею. Кожному відвідувачеві на вході видають свічки, щоб освітлювати собі шлях під час прогулянки по підземеллю. В цій незвичайній обстановці купівля сувенірів, подарунків та інших цікавих дрібниць перетворюється в справжню пригоду.

 

Кельн, Німеччина

Коли: з 21 листопада по 23 грудня

Ярмарки в цьому німецькому місті проводяться відразу в шести місцях. У місті гості можуть зробити покупки не тільки на відомих ярмарках навпаки шоколадної фабрики і на площі біля Кельнського собору, але навіть під час прогулянки на круїзному кораблику по Рейну.

 

Чикаго, США

Коли: 26 листопада по 24 грудня

У цей час на площі Ділей в Чикаго можна побачити, як центр найбільшого сучасного міста Сполучених Штатів перетворюється на затишну європейську село, де панує дух Різдва. Організатори прикрашають будівлі і дерева святковими ліхтариками, а на площі встановлюються маленькі дерев’яні хатинки-магазинчики, де продаються цікаві подарунки ручної роботи, солодощі європейських і місцевих кондитерів. Просто прогулявшись по цим імпровізованим вуличками, можна ненадовго зануритися в неповторну атмосферу наступаючого свята.

 

Мехіко, Мексика

Коли: з 18 листопада по 20 грудня

У столиці Мексики пройде різдвяний ярмарок ремесел, на якій зберуться майстри з усіх куточків країни. Основною визначною пам’яткою заходу буде панорама сцени Різдва Христового у склепі. Декорації для цієї сценки – глиняні вироби мексиканських майстрів, а також імітація сіна, моху і кам’яних поверхонь. Помилуватися цим видовищем можна буде на велодромі району Венустіано-Карранса.

 

Брюссель, Бельгія

Коли: 25 листопада по 5 січня

Скуштувати місцевих кулінарних шедеврів можна буде на ярмарку в Брюсселі. Однак це не все, чим місто порадує гостей в ці дні. Перед Різдвом проходять заходи під загальною назвою «Зимові задоволення»: виступи вуличних музикантів і фокусників. І, звичайно, справа не обійдеться без традиційних різдвяних парадів і демонстрацій, а найкрасивішу площа Європи – Гран Пляс – розфарбують світловим шоу.

 

Відень, Австрія

Коли: з 15 листопада по 26 грудня

Традиція проводити різдвяні ярмарки у Відні бере свій початок в 1298 році. Протягом століть городяни відточували майстерність влаштовувати яскраві і барвисті різдвяні свята. Зараз у Відні проходять відразу дев’ять ярмарків: на одній – особливо смачна їжа, на іншій – незвичайний глінтвейн або майстерні вироби. Хоча ярмарків і багато, їх поєднують класичні традиції і педантичне ставлення місцевих жителів до чарівним різдвяним дрібниць.

 

Мадрид, Іспанія

Коли: з 1 по 31 грудня

В центрі іспанської столиці, на головній площі, влаштовується справжня казка. Тут проходять яскраві костюмовані вистави. Кульмінацією святкування є традиційна хода волхвів, які вітають всіх дітей і дорослих і роздають подарунки. В центрі міста, крім продажу різдвяних сувенірів і подарунків, проводяться конкурси і спортивні змагання.

 

Сінгапур

Коли: 17 листопада по 16 січня

Напередодні різдвяних свят вулиці Сінгапуру перетворяться одночасно і в парк розваг для дітей, і в імпровізовані сцени для вуличних музикантів. На центральній вулиці відвідувачі можуть побалувати себе обновками з фірмових магазинів або пройтися по рядах місцевої ярмарки. Ліхтарі, що прикрашають будинки і дерева, доповнюють святкову атмосферу.

 

Прага, Чехія

Коли: 30 листопада по 1 січня

У столиці Чехії головна ярмарок проходить на Староместской площі. Тут у дерев’яних павільйонах чеські ремісники торгують своїми виробами, а навколишні пивні з нагоди свята завозять всілякі сорти чеського пива. На площі та навколо неї розставляють невеликі фігурки біблійних героїв зі сцени Різдва за давньою католицької традиції. Картину стародавнього свята доповнюють хори, які виконують народні пісні, релігійні гімни.

 

Таллін, Естонія

Коли: 22 листопада по 8 січня

Старе місто Таллінна – це справжній середньовічний місто, а під час різдвяних свят історія буквально оживає стараннями місцевих жителів. Столиця Естонії зуміла зберегти унікальний вигляд лицарського маєтку, і це проявляється в усьому: від костюмованих вистав до унікальних старовинних страв і напоїв в меню місцевих ресторанів. Центром різдвяних святкувань стає Ратушна площа, де встановлюють традиційні кіоски з сувенірами та ласощами.